sadsad x
asdasd
Şal Seçimleri Ve Şal İle Kulanılacak Aksesuarlar
Şal Seçimleri Ve Şal İle Kulanılacak Aksesuarlar

Şal Seçimleri Ve Şal İle Kulanılacak Aksesuarlar

22 Mart 2021

Şal kullanımı tesettür giyim tazına sahip insanların kullandığı bir giyecektir. Baş çevresini kapatmak için kullanılan bir eşyadır. Eşarp kullanımı ile birlikte şal kullanımı da oldukça sıklaşmıştır. Günümüzde eşarp kullananların sayısı şal kullananların sayısına göre daha aza inmiştir. Şal kullanımı daha rahat olması sebebiyle daha çok tercih edilmektedir. Eşarp eşyasına göre daha hafif olması ve daha rahat şekil verile bilen bir eşya olduğu için tesettür giyimin gözde eşyalarından olmuştur. Eşarp bağlama teknikleri belirli teknikler olduğu için çok fazla bağlama şekli bulunmamaktadır. Fakat şal bağlama seçenekleri daha fazladır. Her türlü model ve şekle girebilen bir eşya olduğu için tesettür giyimde şıklık yakalamak isteyenler daha çok şal eşyasını tercih etmektedir.

https://www.veneziawear.com/sal

Şal Bağlama Teknikleri

Şal bağlamak zor ve zahmetli bir işmiş gibi gözükse de basit teknikler ile kolayca şal bağlamak mümkün olacaktır. Birçok şal bağlama tekniği kullanarak değişik tarzlar ve şıklık yakalaya bilirsiniz. Şal bağlama yöntemlerinde en önemli olan düzgün bir şekilde saçınızı topuz yapabilmeniz lazım. Düzgün bir saç topuzu elde edebilmek için topuz tokasından yardım ala bilirsiniz. Şal kullanırken altına muhakkak bone kullanmanız gerekmektedir. Bone kullanımı hem şala şekil vermenize yardımcı olacaktır hem de şala kullanımı uzun süreli olduğu zamanlarda şekil bozukluğu yaşamasına engel olacaktır. Bone olmadan şal kullanırsanız sürekli kayacak ve şekil bozulduğu için sizi zor durumda bırakacaktır. İğne şal kullanımı ve bağlanması için vazgeçilmez bir eşyadır. İğne ile şal bağlarken şala şekil daha rahat vere bilirsiniz ve kaymasını engelleyerek şeklinin bozulmasını engelleyebilirsiniz.

Şal Bağlarken Aksesuar Kullanımı     

Şal kullanırken kullandığınız iğneler renksiz olursa şalınızın üstünde sırıtmamış olur. Şal iğneleri desenli ve renkli şekilde ayrı satılmaktadır. Şalınızın rengine uygun şal iğneleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Neden Şalı Tercih Etmelisiniz?

Şal tercih etmenizde en büyük sebep daha kolay şekil veriliyor olması ve iğne ile sabitlendiğinde şekil bozukluğu yaşamadan daha uzun süre kullanabilirsiniz. Şal eşarba göre daha çok şekilde bağlana bildiği için özellikle gençler tarafından daha çok tercih edilmektedir. 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.