sadsad x
asdasd
Modern Şal Modeller
Modern Şal Modeller

Modern Şal Modeller

12 Mart 2021

Tesettür giyimin en önemli parçası elbette ki başörtülerdir. Baş örtü seçimi eşarp veya şal şeklinde olmaktadır. Özellikle de son birkaç senedir eşarptan daha çok tesettür kombinelere şallar dahil olmuştur. Şalların pratik yapımı ve rahat kullanımı sayesinde kullanan kişi sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Talep arttıkça da şal üretimi de giderek hız kazanmaya, yeni modeller ve renkler ortaya çıkmaya başlamaktadır. Yazın sıcak havalarda yapılmak için üretilen şalların kumaşları ince iken, kışın soğuk günlerde kullanılması için üretilen şalların kumaş yapısı daha kalındır. Şal üretilen malzeme, renk giderek çoğalmaktadır. Her geçen sezon yeni şal modelleri, renkleri ve türleri ortaya çıkmaktadır.

Şal modelleri

Şal modelleri bir hayli çeşitlidir. Şifon şallar olduğu gibi tafta, pamuklu, ipek, simli şal modelleri de bulunmaktadır. Önemli olan nokta hangi kombine ile hangi şalın kullanılması gerektiğini bilmektedir. Özellikle abiyelerin üzere şifon veya ipek şallar tercih edilmektedir. Abiye bir elbise veya takımın üzerine pamuklu şal yapmak oldukça yanlış bir tercih olacaktır. Günlük kullanım için ise daha çok pamuklu ve tafta şallar kullanılmaktadır. Şalın renk seçimini ise yine kombin renginize göre belirlemelisiniz. Koyu tonlarda bir kombin üzerine yine bir tık koyu veya koyuya yakın şal yaparak istediğiniz şıklığını yakalayabilirsiniz.

En yeni şal modelleri

Sezonun en yeni şal modelleri arasında büzgülü şallar, simli şallar, ipek ve şifon şallar bulunmaktadır. Özellikle geçtiğimiz yazdan buyana simli şallar sıklıkla tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Duruma göre hem özel günlerde hem de günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilecek olan bir modeldir. Şal modellerinin son zamanlardaki favorilerinden biri de hazır model şallardır. Hazır önü çapraz, büzgülü gibi model olarak üretilen şallar yapılma kolaylığı ve şık duruşu ile son zamanlarda daha sık tercih edilir hale gelmiştir.

Şal modellerinin birden fazla rengin bir arada kullanıldığı modeller olsa da tek renk olan şallar daha fazla kullanılmaktadır. Şal modeli kadar şalın nasıl yapılması gerektiğini bilmekte önemlidir. Şal bağlama videolarını okuyarak veya sitelerden araştırarak kendinize en çok yakışan bağlama modelini bulabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.