sadsad x
asdasd
Kadınlar İçin Şalın Önemi
Kadınlar İçin Şalın Önemi

Kadınlar İçin Şalın Önemi

24 Şubat 2021

Bayanlar olarak şal kullanmak deyince aklımıza ilk gelenlerden biri elbise üzerine atılan şallar aklımıza gelmektedir. Elbise üzerine atılan şallar bizim daha estetik ve şık görüntü elde etmemizi sağlayacaktır. Giydiğimiz kıyafete göre şallar değişkenlik göstermektedir. Karışık bir kıyafet giydiğimizde sade tonlar tercih edilirken sade bir kıyafet giydiğimizde istediğimiz şekil şal tercih edebiliriz. Karışık tonlarda kıyafet giydiğimizde şal seçimini de karışık seçmemeliyiz. Şallar günlük yaşantıda tercih edilmek ile birlikte kış ve yaz aylarında da tercih edilmektedir. Şallar mevsime ve renklerine göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra yaşımıza göre de uygun şallar tercih edilmelidir. Yaşımıza göre tercih edeceğimiz şallar görünümümüz açısından da etkili olacaktır. Daha naif bir görüntü yaratmak için kombinemizi düşünerek uygun şalları seçmeliyiz.

Yaz Aylarına Göre Şal Seçimi

Yazın gelmesi ile açık tonlar tercih edilmeli kış aylarında seçilen kumaşa göre yazın daha ince kumaş tercih edilmelidir. Örneklendirecek olursak karışık tonlarda bir kıyafet tercih ettiğimizde giymiş olduğumuz renkler arasından en açık tonunu tercih etmeliyiz ki görünüm açısından daha estetik bir görüntü elde edelim. Koyu rengini tercih ettiğimiz takdirde uyum açısında güzel olmayacaktır.

Kış Aylarında Göre Şal Seçimi

Kış ayının gelmesi ile yaz ayına göre daha koyu renkler tercih etmek ile birlikte daha kalın kumaşlar tercih etmeliyiz. Kalın kumaşlar tercih ederek ısınmamız açısından da faydalı olacaktır. çoğu insan kış aylarında daha güzel görünebilmek için daha ince ve şık şalları tercih ederken kış aylarında kalın şallar pek tercih edilmiyor. Kalın olduğu için kullanımı zor ve kimse fazla tercih etmiyor. Ve siyah şal Şıklığın her haline tanıklık eden siyah, kıyafetlerde olduğu gibi eşarp ve şallarda da gücünü ortaya koyuyor. Özel gün ve davetlerin çoğu zaman tercihi olan siyah, asil duruşa sahip.

Yaşa ve Tene Göre Şal Seçimi

Tenimize seçeceğimiz şal renkleri yaşamımızda büyük bir etkendir. Ten rengimize göre uygun şal taktığımızda kombinemizin tamamlayıcı parçası olacağını unutmamalıyız. Aynı zamanda güzelliğimize farklılık katacaktır. Buna göre esmer tenli bayanlar koyu renklerden uzak durmalılardır. Açık tonlar tercih ederek daha uyumlu görüneceklerdir. Bu renkler tozpembe, bebek mavisi, açık yeşillerdir. Beyaz tenli bayanlarda teninin tam tersini düşünerek ten renginden uzak durmalı kırmızı lacivert koyu mavi şal tercih etmemeliler. Bu renkleri tercih ettikleri takdirde kendilerini soluk göstermeyeceklerdir. Buğday tenli bayanlar ise çok koyu renklerden uzak durmalı pembe, mavi renkler tercih etmeliler.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.