Tesettür giyim kombinleri bayanların tarzlarına göre çokça değişiklik gösterebilmektedir. Ancak bu konuda ilham verebilecek bazı öneriler de mevcuttur. Tesettüre uygun en moda ve şık kombin fikirleri çok yakında veneziawear.com’da sizlerle!

Günlük tesettür kombin son dönemlerde bol paça pantolonları çok sık görmekteyiz. Özellikle sıcak günlerde bu parçalar tesettüre uygunlukları ve rahatlıkları sebebiyle günlük kombinlerde çokça tercih ediliyorlar.

Hangi Parça, Hangi Renk?

Tesettür kombinlerinde pantolon, etek gibi parçaları birden fazla renkle uyumlu olan renklerde seçmek doğru olacaktır. Bu şekilde aynı parçalarla birden fazla kombin yapılabilir. Ayrıca her tesettürlü bayanda olması tavsiye edilen birkaç temel parça da mevcuttur.

Örnek verecek olursak; beyaz uzun bir gömlek kombinlerde çokça kullanılabilecek parçalardandır. Böyle bir gömlek kot bir pantolonla günlük, daha dökümlü bir pantolon ve şık bir ayakkabı-şal ile modern bir kombin oluşturacaktır. Her tesettürlü bayanın dolabında kurtarıcı olabilecek birkaç parçası mutlaka bulunmalıdır.

Tesettür kombin ürünlerinde tamamlayıcı diyebileceğimiz bir diğer parça başörtüsüdür. Başörtüsü seçiminde tesettürlü bayanın yüz tipi ve cildinin renk tonu ilk kriterler olarak görülmelidir. Kombinle renk uyumu olan her başörtüsü cilt tonuna uyumlu olmayabilir. Bu durum kombinin tesettürlü bayana yakışmamasına sebebiyet verebilir.

Tesettür Kombinlerinde Aksesuar Seçimi Aksesuar bir kombine bambaşka bir hava katabilir. Bol, salaş bir elbise şık bir kemerle farklı bir görünüme kavuşabilir. Gayet düz bir gömlek renkli bir kolyeyle çok şık bir kombin parçası olabilir. Ancak tesettür giyimde aksesuar seçiminde aşırıya kaçmamak gerekir.

Baştan aşağıya dümdüz bir kombin ne kadar sıkıcı olacaksa, desenler, renklerle dolu olan ve aksesuarların bol kullanıldığı bir kombin de o kadar abartılı olacaktır ve hoş gözükmeyecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.